Zapachy dla każdego

Zmysł węchu często jest przez nas niedoceniany. Zazwyczaj bardziej liczy się dla nas wygląd – to, co można zobaczyć. Jednak możliwość odczuwania różnorodnych zapachów ma ogromną wagę dla jakości naszego życia.
Najczęściej zauważamy niezbyt przyjemne wonie – tych staramy się unikać. A piękne zapachy? Nie musimy się z nimi ograniczać i stosować jedynie od święta. Warto świadomie organizować swoje otoczenie, tak by było dla nas komfortowe. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu doborowi towarzyszących nam zapachów. Wiadomo, że innych warunków potrzebujemy do relaksu, a innych do skupienia i wytężonej pracy. By otoczenie sprzyjało naszym oczekiwaniom warto wspomóc się właściwymi aromatami. Kawa działa pobudzająco – już sam jej zapach będzie mobilizował nas do większego wysiłku. Aromat cytrusów orzeźwia i dodaje energii. Jeśli potrzebujemy wyciszenia i relaksu idealna będzie lawenda. W jakiej formie korzystać z zapachów? Mogą to być świeczki, olejki naturalne, suszone zioła i owoce, woreczki lawendowe. Pamiętajmy, że zapachy wpływają na nasze samopoczucie, ale mają także szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Woreczki na lawendę powieszone w szafie nadadzą naszym ubraniom wyjątkowy aromat, ale także odstraszą wszelkich nieproszonych gości, np. mole.

Jak widać, możliwości jakie dają nam zapachy są ogromne. Aromaterapia to prosty i bardzo przyjemny sposób polepszenia samopoczucia. Warto poszukać zapachów odpowiednich dla siebie i sprawić, że życie będzie może nieco łatwiejsze, a z pewnością bardziej aromatyczne.

Zobacz: Woreczki lawendowe