Szkło na ścianie – bardzo dobry pomysł

Jeśli uważasz, że tradycyjne płytki na ścianie w kuchni to przeżytek i szukasz bardziej nowoczesnych rozwiązań, które nadadzą charakteru twojej kuchni a jednocześnie oddadzą Twój indywidualizm, to jest dla Ciebie idealne rozwiązanie, a mianowicie szkło dekoracyjne na ścianę.
Szkło na ścianie jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, a zarazem efektownym. Dodatkowo jeśli zostanie zastosowane w kuchni niewielkich rozmiarów, powiększy optycznie jej wielkość. Możemy wybierać w różnorodności szkieł, które mają w swojej ofercie producenci, między innymi w szkle przezroczystym, kolorowym, a nawet możemy zamówić zdjęcia na szkle. Dzięki temu, że mamy tak szeroki wybór, nasza kuchnia może stać się jedyna w swoim rodzaju.

Jeśli nasz wybór padnie na zastosowanie szkła na ścianach naszej kuchni, musimy znać kilka podstawowych zasad dotyczących tego materiału.
Po pierwsze bardzo ważne jest to, w której części kuchni mamy zamiar zastosować panele ze szkła. Jeśli mają być nad kuchenką, to musimy zastosować szkło bezpieczne, czyli takie, które pod wpływem wysokiej temperatury nie ulegnie zniszczeniu, na przykład nie popęka. Można wybrać na przykład szkło klejone, wielowarstwowe, które powstaje poprzez połączenie kilku warstw szklanych tafli za pomocą folii lub żywicy. Mamy do wyboru również szkło hartowane, obrobione termicznie.

Kolejna zasada dotyczy tego w jakiej kolorystyce ma być tafla szkła. Najbardziej praktycznym wyborem jest tafla o jednolitym odcieniu lub bezbarwna. Nie ma wtedy ryzyka, że dany kolor nam się znudzi, czy też minie na niego moda. Bezbarwne szkło to prostota, klasa i nowoczesność w jednym. W przypadku szkła hartowanego najlepszym wyborem jest tak zwany Opti White, czyli szkło pozbawione związków żelaza, dzięki czemu jest nieskazitelnie przezroczyste.

Ostatnim ważnym aspektem dotyczącym szkła na ścianie, jest sposób w jaki będzie ono zamontowane. Jest to materiał dość kosztowny i nie łatwy w montażu, dlatego zdajmy się na doświadczenie profesjonalisty. Zanim jednak przystąpi on do pracy musimy upewnić się, że miał on już do czynienia z materiałem tego rodzaju.