Szansa na nowy uśmiech

Rozwój medycyny obejmuje wszystkie jej gałęzie od ginekologii po psychiatrię, od okulistyki po kardiologię, od neonatologii po geriatrię. Rozwój medycyny i usług medycznych dotyka również bardzo wyraźnie stomatologię. W ostatnim okresie pojawiły się nowe możliwości leczenia zębów, nowe sposoby wypełniania ubytków oraz implanty zębowe.

implanty zęboweStomatologia od wyrywania zębów przeszła w okresie przemian do fazy umożliwiającej przywrócenie człowiekowi, który stracił zęby dawnego uśmiechu. Implanty zębowe, bo o nich mowa umożliwiają montaż nowego uzębienia nie na zasadzie sztucznej szczęki, ale montaż uzębienia, które poprzez implant będzie połączone z kościami szczęki, co w wielu wypadkach gwarantuje bardzo zbliżony komfort przy spożywaniu posiłków, jak w przypadku posiadania zębów własnych. Ceny implantów są stosunkowo wysokie, chociaż w porównaniu do początków implantologii w Polsce stają się dostępne dla Kowalskiego. Zabieg związany z umieszczeniem implantów musi przeprowadzać chirurg dentysta, gdyż zabieg wymaga stosunkowo dużej ingerencji w dziąsło, jak również w kości szczęki. Dysponując środkami pozwalającymi na sfinansowanie zabiegu i zastosowanie implantów warto się na taki zabieg zdecydować, aby odzyskać komfort jedzenia i życia, który wraz z utratą własnego uzębienia został utracony.

Decydując się na implanty warto wcześniej zapoznać się z ich rodzajami i dokonać wyboru z szerokiej oferty ośrodków stomatologicznych obecnych w każdym mieście. Polecam wejść na: stomatologia-impla.pl/implanty/. Dziś można stwierdzić, że chirurg dentysta jest w stanie każdemu człowiekowi przywrócić uśmiech, który utracił wraz z utratą uzębienia.