Sprowadzanie zwłok z zagranicy do kraju

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest czymś bardzo trudnym dla całej rodziny. Nawet jeżeli za życia nie mieliśmy z kimś większego kontaktu, bo powiedzmy mieszkał za granicą, to i tak jego odejście jest dla nas bardzo trudne.

Tym gorzej jest wtedy, jeżeli ta osoba nie miała nikogo przy sobie tam na miejscu i my jesteśmy odpowiedzialni za zorganizowanie jej pochówku, który ma się naturalnie odbyć tutaj, w Polsce. Co wtedy możemy zrobić? Nie będziemy przecież zajmować się przywozem jego ciała samodzielnie, bo po pierwsze ani nie mamy do tego warunków, a po drugie, nie posiadamy także stosownych zezwoleń. Jest jednak wyjście z tego problemu.

W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do tego, by zwrócić się o pomoc do firmy, która oferuje sprowadzanie zwłok z zagranicy do kraju. Na nasze szczęście jest u nas co najmniej kilka takich firm w różnych regionach kraju, także bez problemu nawiążemy kontakt z jedną z nich. Firma taka, oprócz tego, że zajmuje się samym przewozem, to załatwia wszelkie formalności z nim związane, dot

Zobacz: sprowadzanie zwłok | Epitafium-przewozy.pl