Różne rodzaje materiałów

Żyjemy w czasach, w których budownictwo oferuje nam niemal nieskończenie wiele możliwości. Poziom skomplikowania różnych projektów wymaga oczywiście zastosowania różnych materiałów. To czy konieczna do użycia będzie zaprawa ognioodporna bardzo często zależy od specyfiki przeznaczenia materiału.

Mnogość pomysłów

Najlepszym, najwdzięczniejszym polem do pracy z ognioodpornymi materiałami, jest to, którego przeznaczeniem jest bezpośredni kontakt z ogniem. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Może być tak, że wystarczy użyć wyłącznie klej ognioodporny, aby zapewnić danej konstrukcji należytą trwałość. Jeżeli doda się do tego płyty ognioodporne (np. Ceraboard 100), to bez wątpienia będzie można uzyskać pożądany efekt bez większych problemów. Każdy jednak krok powinien być uważny i otwarty na jakiekolwiek sugestie profesjonalistów.

Rodzaj przeznaczenia

Każdy pomysł może zostać zrealizowany. W zasadzie nie istnieje obecnie taka sfera działania, co do której nie dałoby się zdobyć odpowiednich materiałów. Zaprawa ognioodporna może zostać wykorzystana do naprawdę wielu rodzajów przeznaczenia. Trzeba jednak zawsze poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze szczegółami, ponieważ – tak jak klej ognioodporny – nie jest tak, że można ją użyć do wszystkich rodzajów konstrukcji. Dobrze jest unikać niewłaściwego użycia taka specjalnej zaprawy.