Nawozy stymulujące wzrost i kwitnienie roślin

Ponad połowa stycznia za nami, a oznacza to, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wytrawni ogrodnicy powoli planują czym obsieją grządki, jakie nowe rośliny wprowadzić w tym sezonie, a także jak zadbać o grunt aby przyniósł jeszcze lepsze plony. Dbanie o ziemię jest w końcu tak samo ważne jak o same rośliny, bowiem zła ziemia obrodzi w słabe plony, a nawet może się zdarzyć tak, że nie wykiełkuje nam zupełnie nic..

plagronDlatego nawożenie roślin jest bardzo ważną rzeczą o której niejednokrotnie zapominamy. Wydaje nam się, że skoro w zeszłym rok coś nam urosło, następnie zasialiśmy poplon, to na pewno w obecnym roku zwiększy się zbiór. Niestety nic bardziej mylnego. Warto więc przyjrzeć się dokładniej jak wygląda nawożenie roślin, co i kiedy stosować, a także jakie formy wiodą prym na rynku.

Najlepszy nawóz to taki, który stymuluje wzrost i kwitnienie rośliny, a także wpłynie na ulepszenie jakości struktury podłoża. Często mylnie zakładamy, że nawóz to sama chemia, która zniszczy smak rośliny, a poprzez to, przestanie być ona ekologiczna. Na rynku są jednak dostępne nawozy plagron, które dzięki temu, że są w 100% ekologiczne, zapewniają doskonały aromat i smak naszym roślinom, nie wpływając w żaden sposób na ich składniki biologiczne.

Nawozy plagron pochodzą od wiodącego producenta na rynku, który każdy ze swoich produktów dokładnie poddaje badaniom w laboratorium. Nie ma więc możliwości aby w jakikolwiek sposób mogły one zaszkodzić człowiekowi lub roślinności na naszych przydomowych ogródkach czy całych uprawach.