Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego?

Nowe mieszkania są znacznie bezpieczniejszą inwestycją. Niestety jednak nie każdego stać, aby takie mieszkanie kupić. Dlatego też dużo osób decyduje się na kupno mieszkania z rynku wtórnego. Wtedy jednak bez względu czy są to mieszkania w Warszawie, czy w nieco mniejszym mieście, to trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii zanim podejmie się decyzję o kupnie.

mieszkania warszawaPrzede wszystkim na oględziny mieszkania powinno się wybrać z osobą, która zna się nieco na budowlance. To, że właściciel zapewnia, że mieszkanie jest w dobrym stanie wcale nie świadczy o tym, że tak naprawdę jest. Dlatego też ważne jest, aby osoba która się na tym zna stwierdziła rzeczywisty stan techniczny mieszkania. Może okazać się tak, że będzie trzeba zapłacić za mieszkanie, a następnie konieczne będzie znowu zapłacenie za bardzo drogi remont. Ostatecznie więc podsumowując może okazać się, że kupno mieszkania z doliczeniem remontu wyniesie tylko niewiele mniej, niż kupno całkowicie nowego mieszkania, gdzie mamy pewność tego, że wszystko zostało wymienione. Kupując mieszkania warto rozejrzeć się wśród ofert na www.taniemieszkania.pl. Oprócz tego ważne jest sprawdzenie stanu prawnego takiego mieszkania. Może okazać się, że ciąży na nim hipoteka, która nie wygasa w momencie zmiany właściciela. Nikt przecież nie chce spłacać nie swoich zadłużeń.

Ponadto warto sprawdzić również, czy na mieszkaniu nie ciążą również różnego rodzaju służebności. Nie chcemy również zakupić mieszkania z dodatkowym, dożywotnim lokatorem. Ważne jest więc bardzo dokładne sprawdzenie wszystkich rozdziałów księgi wieczystej. Dopiero po zapoznaniu się z jej treścią można zdecydować się na kupno.