Liposukcja – krok po kroku

Kto w dzisiejszych czasach nie chciałby wyglądać młodziej? Młodość kojarzy się z kreatywnością, ambicją, upartym dążeniem do celu. Jak wykazały liczne badania osoby młode są korzystniej postrzegane przez otoczenie. Może się to wiązać z efektem Aureoli wg Cialdiniego. Jest to zjawisko psychologiczne, gdzie osobom ładnym lub przez nas lubianym przypisujemy wiele pozytywnych cech.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi klinika medycyny estetycznej. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów to liposukcja. Zabieg ten polega na odsysaniu nadmiernej ilości tłuszczu. Generalnie obszar tego zabiegu może obejmować wiele miejsc. Są to uda , brzuch, kończyny dolne lub górne, w zależności od potrzeb. Jeśli chodzi o ogólne zalecenia przed zabiegiem, pacjent powinien cieszyć się dobrą kondycją ogólną. Najlepiej byłoby gdyby nie spożywał alkoholu oraz nie palił papierosów. Dym tytoniowy bowiem rozszerza naczynia krwionośne, co utrudnia gojenie. Natomiast substancje smołowate mogą wpływać na zanieczyszczenie tak zwanego pola operacyjnego.

Innymi bardzo znaczącymi przeciwskazaniami są choroby metaboliczne. Głównie chodzi tutaj o cukrzycę, która wydatnie pogarsza gojenie się ran oraz zmienia skład krwi. Z uwagi na fakt,że zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym , pacjent nie powinien posiadać zaburzeń rytmu serca lub zaburzeń przewodzenia w układzie bodźcotwórczym serca. By poprawnie przeprowadzić zabieg, konieczne jest określenie ile tłuszczu oraz skąd zostanie odessane. Jest to bardzo istotne, gdyż zbyt duża ilość może doprowadzić nawet do zgonu. Wybór odpowiedniej kliniki jest zatem kluczowy.

Liposukcja Kraków | Sekrety Piękna