Kosmetyki konopne

Wiele kosmetyków powstaje na bazie oleju konopnego z konopi siewnych, te właśnie kosmetyki z konopi nie pochodzą z konopi zakazanych.
Maść konopna to produkt wykonany ze 100 % naturalnych składników, jest kosmetykiem regenerującym skórę i łagodzącym wszelkie podrażnienia skórne. Jej główne składniki to olej konopny, nasiona konopne z wyselekcjonowanych upraw, miód, mięta i olejek makadamia.
Dzięki olejowi konopnemu taka maść posiada składnik, przypominający tłuszcz ochronny, produkowany przez ludzką skórę. Przez ten fakt olej konopny bardzo dobrze poprawia gospodarkę lipidami, sprawia, że maść skóry nie podrażnia, bardzo dobrze się wchłania i tworzy na skórze warstwę ochronną.
Maseczkę można używać, trzy razy w tygodniu, po posmarowaniu twarzy czy ciała trzeba ją, przetrzymać około 15 minut, a potem zmyć ciepłą wodą.
Kosmetyki konopne to nie tylko maseczki to także pomadki do ust, szampony i odżywki do włosów, kremy do stóp czy rąk, maski do włosów, kremy i serum do twarzy. Wszystkie one są bardzo delikatne i  regenerują skórę ludzką. Są anty alergiczne, nie podrażniają ciała w każdym z tych kosmetyków głównym składnikiem jest olej konopny, pochodzący z konopi siewnej.
Kosmetyki do pielęgnacji włosów, sprawiają, że włosy łatwo się rozczesują, bardzo szybko odzyskują swój połysk i regenerują się.
Te innowacyjne i nowe kosmetyki, zaczynają być coraz to bardziej popularne, ceny ich nie są zbyt duże. Istnieje nawet linia wody perfumowanej dla kobiet i dla mężczyzn o zapachu konopi.