Czym nawozić rośliny?

Wiele osób uprawiających ogródek lub rośliny doniczkowe zastanawia się jakimi środkami je nawozić, by lepiej rosły. Nawozy mineralne mają różnoraki skład, dlatego warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją rośliny i dowiedzieć się, czego tak naprawdę najbardziej potrzebuje.

nawożenie roślinCzym kierować się przy wyborze odpowiedniego nawozu?
Kupując preparat wspomagający wzrost hodowanych roślin należy wziąć pod uwagę nie tylko ich specyfikację, ale także doświadczenie producenta w kwestii wytwórstwa takich preparatów. Najlepiej zaufać wiodącym markom, takim jak BioBizz czy Advanced Nutrients, które to dzięki wieloletniej obecności na rynku gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo oferowanych przez siebie nawozów.

Specjalistyczne mineralne nawozy do roślin
W skład tak zwanych nawozów specjalistycznych wchodzą minerały dobrane pod kątem zapotrzebowania poszczególnych gatunków i podgatunków roślin. Dla przykładu – rośliny odznaczające się wyjątkowo bujnym kwiatostanem należy nawozić preparatami o wysokiej zawartości fosforu oraz potasu, natomiast rośliny, które nie zakwitają, potrzebują przede wszystkim dużo azotu. Znając specyfikę hodowanych przez siebie roślin bez problemu można dobrać odpowiedni preparat. Niektóre z nich zawierają nie tylko nawozy mineralne, ale także organiczne substancje przyspieszające wzrost roślin.

Nawozy wieloskładnikowe
Preparaty wieloskładnikowe charakteryzują się uniwersalną zawartością mikroelementów dla większości roślin. Większość z nich ma postać granulowaną. Są przeznaczone do podlewania lub opryskiwania roślin, dzięki czemu mogą one czerpać minerały nie tylko poprzez korzeń, ale także dzięki liściom i kwiatom.