Boli mnie ząb – co robić?

Od kilku dni boli cię ząb? Nie możesz już normalnie jeść ani pić, a do tego masz wrażenie, że zaczyna puchnąć? Krzywisz się, gdy tylko szerzej otworzysz usta, ale jak już je zamkniesz, to i tak nie czujesz ulgi? Nie ma co dalej udawać i mieć nadzieję, że może samo przejdzie. Czas na wizytę u stomatologa.

Wiadomo, że wizyta u dentysty to nic przyjemnego, jednak jeśli jest taka konieczność, to nie ma sensu zwlekać. W przeciwnym wypadku może się okazać, że czeka cię leczenie kanałowe. Ale i tak masz szczęście, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu chore zęby po prostu usuwano i zastępowano je sztucznymi implantami.

W dzisiejszych czasach medypod mikroskopemcyna, w tym stomatologia, bardzo mocno się rozwinęła, więc nie dość, że pacjent może zostać poddany leczeniu kanałowemu zamiast wyrywaniu zębów, to jeszcze pojawiła się nowa opcja jaką jest leczenie pod mikroskopem (więcej o usłudze dowiesz się ze strony: impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem).

Dzięki wykorzystaniu mikroskopu dentysta doskonale widzi wszystkie kanały i może je skutecznie oczyścić, co jest niezbędne do wyleczenia zębów. Bardzo często okazuje się również, że wykorzystując mikroskop stomatolog nie musi wykonywać zdjęcia rentgenowskiego, które i tak nigdy nie daje stuprocentowej pewności, co do liczby i umiejscowienia kanałów. Wystarczy, że jeden schowa się za drugim lub są ze sobą splecione, a po rozwierceniu zęba lekarza może czekać niemiła niespodzianka.

Jeśli wolisz unikać leczenia kanałowego, to pamiętaj o zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej i chodź na kontrole dentystyczne przynajmniej raz do roku.